JAK NA STRES?

Stresové situace jsou příčinou našeho nepohodlného života. Díky nim neustále hledáme vnější podněty k uklidnění rozhoupaných emocí. Alkohol, léky, nikotin, drogy, kofein, jídlo, sex, což v důsledku vede k ještě většímu nepohodlí...

Jak se dostat ze stresové situace?

 Znáte to. Téměř každý den se ocitnete v situaci, která Vás nějakým způsobem ovlivní. Velmi pospícháte a zrovna je plné město, všichni překážejí, loudají se, MHD se plazí. Nebo jste v práci a všechno kolem Vás nedává smysl, nervozita, nesmyslné příkazy, podráždění kolegové i Vy. Je tisíce podobných situací, ve kterých se běžně ocitáme. Díky tomu jsme napnutí, ve stresu, podráždění a neklidní. Aniž byste o tom přemýšleli, sáhnete po alkoholu, cigaretě, spoustě jídla, voláte milenci/e. Váš systém potřebuje úlevu a program jede.
Problém je v tom, že v osudnou chvíli se plně věnujeme emocím, které nás v tu chvíli ovládají. Někteří lidé radí používat pozitivní myšlení. To snad pomůže na chvíli, ale pravda je taková, že stresová situace se zopakuje s mnohem silnějším „efektem“.
Co tedy můžete ve vypjaté chvíli udělat? Můžete vyzkoušet jednoduchou, ale velice účinnou metodu. Odpoutání. Zastavte se, alespoň na okamžik. Zastavte se ve svém hněvu. Nedávejte energii do emocí, které vedou pouze k Vašemu nepohodlí. Staňte se pouhým divákem toho, co se kolem Vás děje!


Představte si, že se oddělujete od svého těla. Představte si, že se díváte na své pracoviště, ulici, domácnost z výšky. Pozorujte co se děje z ptačí perspetivy, jako byste tam nebyli. Vznášejte se a uvědomujte si pohyby lidí pod vámi. Utište zvuky jak je to jen možné. Dovolte si být tím, kdo tam nemusí být. Dejte si čas, až do svého uklidnění, až pochopíte absurditu celé situace. Pochopíte, že se Vás prostě netýká.

Nyní se vraťte zpět a vychutnejte si novou realitu chvíle, která byla ještě před chvílí katastrofou. Jděte dál. Neohlížejte se za minulou situací. Nemusíte.
Cvičením se budete stále rychleji dostávat do styku se svým nadvědomím. Skrze toto vnímání budete dokonce dostávat informace, které Vás povedou ke spokojenějšímu životu.Tisknout stránku

Vyzkoušejte:

Často slyšíte o nutnosti životní změny, ale
jste na ni opravdu připraveni?


      © 2017 - STANDA TITL
Digitální obchodník
Zpět nahoru