Lékem na starosti je Vděčnost

Největším lékem na starosti je vděčnost, ale jak se to dělá?

Lidé jsou nejprve vděční a poté šťastní. Není to obráceně. Nejprve šťastní a pak vděční. Vděčnost je energie lásky a má zásadní vliv na naše myšlení a zdraví. Vděčnost není slovo, ale pocit. Není to Emoce, ale pocit.

 Každý den se v našem životě odehrávají dva procesy, které však spolu souvisí. Je to vědomý proces a podvědomý proces. Vědomě víme jestli je nám zima nebo teplo, vědomě vnímáme jestli máme hlad, vědomě sledujeme provoz při řízení auta.
 Podvědomí má několik hladin. Například podvědomě řídíme auto, řadíme rychlosti, šlapeme na pedály, používáme směrovky. Další hladina podvědomí je například na křižovatce když svítí oranžová, naše podvědomí reaguje tak, že buď šlápneme na brzdu nebo naopak na plynový pedál.
 Každý den se v našem životě odehrávají situace a děje, které přestáváme sledovat a odsouváme je do podvědomí. Naše mysl tak touží poznávat další a další situace. To “Normální” přestáváme vnímat. Je ale důležité, co nového si projektujeme do naší mysli. Kdo to projektuje a co. Televize, média, společnost, rodina, kolegové…ti všichni nám projektují do naší mysli Svoji pravdu včetně nemocí, starostí, úzkostí,chudoby a nevědomosti. Jestliže ji přijmeme, vytvoříme si nové(jejich)podvědomé procesy a ty poté řídí naše vlastní vědomé procesy, náš život. 
 Co tedy můžete udělat, aby se ve vaší mysli nehromadila cizí “pravda” i se starostmi a vy jste žili svůj život?
Mám jednoduchou metodu, kterou úspěšně používali a používají lidé na celém světě. Duchovní z celého světa(ne náboženství) ji praktikují po staletí v různých technikách.
Každý večer před usnutím si vzpomeňte na ty nejběžnější a nejobyčejnější věci, za které jste vděční. Ty, které už normálně přehlížíte a nevnímáte.
Uvedu zde několik příkladů vděčnosti: Za teplou vodu, za zdravé dítě, za střechu nad hlavou, za teplou postel, za práci, která mne živí, za souseda, který mi opravil pračku, za levnou zeleninu, kterou jsem dnes koupil, za sekání s milým klientem, za úsměv mé ženy, za své zdraví, za peníze, které jsem našel v kapse, za srdce, které bije od mého narození, za příjemnou zprávu, za nový vtip..atd
 Je velmi mnoho věcí, za které můžeme být ten den vděční. Nejsou ve vašem životě veliké, ale jsou. Nic se neděje náhodou, nic se neděje jen tak…S tímto se pak můžete uložit ke spánku. Za čas vás překvapí, jak kvalitní bude vaše spaní  a jak se posunete ve svém myšlení. Nasměrujete se na vlastní bytí, bez starostí, nemocí a trápení.

Přeji krásné vděčné bytí.Tisknout stránku

Vyzkoušejte:

Často slyšíte o nutnosti životní změny, ale
jste na ni opravdu připraveni?


      © 2017 - STANDA TITL
Digitální obchodník
Zpět nahoru