Čekáte na důchod?

Kolik lidí ve vašem okolí "čeká" na důchod? A co vy?

Vzpomínám si, když přišel do naší firmy jeden náš kolega. Tehdy mu bylo asi 55let. Stále mluvil o tom, jak se těší do důchodu. Co bude dělat, jak nebude mít žádné povinnosti. Povídal nám, jak poctivě šetří korunky na tuto dobu. Žil jen čekáním na důchod. Nebyly to žádné velkolepé plány. Svého vysněného důchodu se nakonec dočkal. 
  Nedávno jsem ho po letech potkal ve městě. Byl jsem moc zvědavý, jak prožívá svůj vysněný odpočinek. Nebyl moc veselý, trochu zanedbaný bez energie. Začal mi vyprávět, jak jeho život nyní vypadá. Hlavně o velké samotě. Plány, které měl ho nezajímají. Peníze, které úporně celý život šetřil, neumí použít pro svoji radost, tak je má stále uložené. Zdraví se mu rapidně zhoršuje. Koníčky někdy neměl a tedy ani přátele se kterými by je sdílel. Stal se z něj osamělý jezdec na starém bicyklu, bloumající krajinou s jedinou myšlenkou: Kde se stala chyba?
  Když jsem se ho zeptal, co s tím chce dělat, odpověděl větou, kterou velmi často slýchávám u seniorů: “Já už to nějak doklepu, na mně už tolik nezáleží” Nakonec mne usadil větou: “Chtěl bych vzít zpět všechny svoje prohlášení o krásném a báječném důchodu. Nestojí to za nic”
 Než jsme se rozloučili, dal jsem mu vizitku s tím, že jestli to bude chtít změnit, ať mi zavolá. Pak mi pomalým krokem, opírajíc se o své zrezivělé kolo favorit, zmizel z dohledu.
  Pochopil jsem, jak je nesmírně důležité žít svůj život už dnes a nečekat až přijde nějaká vhodná chvíle. Když se naučím prožívat dnešní den, budu prožívat i ten další a ten další…Jak se naučit prožívat každý den, to už je jiná káva.
  Jedno už vím jistě. Podívám-li se pravdivě na to jak žiju, je jisté že to tak pravděpodobně zůstane, jestliže nic nezměním.
  Jaký život žijete dnes vy? Jaký život chcete žít zítra?Tisknout stránku

Vyzkoušejte:

Často slyšíte o nutnosti životní změny, ale
jste na ni opravdu připraveni?


      © 2017 - STANDA TITL
Digitální obchodník
Zpět nahoru